Zastanawiasz się nad budową zimowego ogrodu na tarasie? Przeszklona przestrzeń przydomowa daje wiele możliwości. Przeczytaj, dlaczego warto zdecydować się na taki projekt i co wziąć pod uwagę przy planowaniu.
Zimowy ogród czyli szklana konstrukcja przydomowa w stylu oranżerii może być wyjątkowym miejscem spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym ogród może Ci służyć przez cały rok, bez względu na pogodę. Nowoczesne ogrody zimowe buduje się ze ścian PCV i ścian aluminiowych. Profile aluminiowe i zespolone szyby zabezpieczą przestrzeń przed uciekaniem ciepła i pozwolą Ci stworzyć własną tropikalną oranżerię.
Warto pamiętać, że ogrody zimowe nie tylko zdobią wnętrze, ale również pozwalają uzyskać dodatkową powierzchnię użytkową. Jeśli prowadzisz firmę z domu, możesz przekształcić ogród w miejsce spotkań z klientami albo zaaranżować dla siebie niewielką siłownię. Dodatkowa powierzchnia świetnie sprawdzi się jako atelier malarskie czy warsztat majsterkowicza. Można w niej także stworzyć prywatną oazę spokoju w otoczeniu roślin i kwiatów oraz przytulny kącik do czytania.
Wiele restauracji decyduje się zabudować w ten sposób taras, aby zyskać dodatkową i atrakcyjną przestrzeń na stoliki dla klientów. Ogród zimowy może powstać przy niedużym domie wolnostojącym lub szeregowcu. W większości przypadków nie jest wymagane pozwolenie na budowę.
Każdy ogród zimowy jest jedyny w swoim rodzaju i nie jest to jedynie zasługa hodowanych roślin. Oranżerię tworzy się według indywidualnego projektu, dzięki czemu wszystko jest dostosowane do potrzeb klienta.
Nowoczesny ogród zimowy z przeszklonym dachem może mieć dowolny kształt i rozmiar. Do jego budowy używa się zwykle lekkich i wytrzymałych materiałów. Cena jest uzależniona od rodzaju ścian oraz zabudowanej powierzchni. Istnieje jednak wiele nowatorskich rozwiązań, dzięki którym obniżysz koszty postawienia ogrodu. Dobrym przykładem może być zastosowanie w ogrodzie ścian PCV, które są bezpieczne dla dzieci i łatwe w czyszczeniu. Pozwalają na osiągnięcie wysokich parametrów termicznych przy niewielkim nakładzie finansowym.
Natomiast alternatywą dla drewna może być wykorzystanie materiałów drewnopodobnych, które mają identyczną fakturę i kolor. Jeśli nie potrzebujesz całorocznej zabudowy i nie wymagasz izolowanych termicznie systemów ścian, sprawdź, co możesz zyskać, decydując się na ogród letni. Oszklony taras świetnie sprawdzi się w upalne dni i doda charakteru całemu domowi. Więcej o ogrodach letnich przeczytasz tu: https://winter-gardens.pl/oferta/ogrody-letnie/
Jeśli jesteś miłośnikiem wymagających roślin, to z pewnością zależy Ci ograniczeniu ucieczki ciepła przez powierzchnie ścian i dachu. Jedną z wielu opcji przy budowie ogrodu całorocznego są profile ocieplane, wyposażone w specjalistyczne przegrody termiczne, które są odporne na działanie warunków atmosferycznych. Dzięki temu możesz ze spokojem uprawiać drzewka owocowe. Dowiedz się więcej o materiałach odznaczających się wysokim współczynnikiem izolacji termicznej na: https://winter-gardens.pl/
Ogród zimowy pozwala na całoroczny kontakt z naturą w spokojnej atmosferze. Szyby w konstrukcjach tego typu składają się zwykle z podwójnej albo potrójnej tafli szkła. Wzmocnione szyby będą miały zarówno właściwości wyciszające, jak i izolacyjne.
Zdjęcie główne: Arno Smit/unsplash.com